Які особливості використання живих вакцин проти хвороби Гамборо
Живі вакцини забезпечили первинний захист птиці від хвороби Гамборо. У цих є маса переваг, проте є й низка суттєвих недоліків, пише журнал «Наше птахівництво».
За вакцинації живими вакцинами необхідно провести розрахунки правильного дня вакцинації, бо вакцинний штам інтерферує з материнськими антитілами.
Якщо господарство має власне батьківське стадо і чітко знає титри антитіл, які отримуватиме, проблем із вакцинацією птиці живою вакциною не буде. Коли ж курчат завозять від різних батьків, у них буде абсолютно відмінний імунний статус проти хвороби Гамборо і, відповідно, високий коефіцієнт варіації.
Живі вакцини мають низьку ефективність щодо птиці з доволі різним імунним статусом, отриманої від різних батьківських стад. Доцільно досліджувати сироватку крові курчат на третю-четверту добу, бо за наявності в них омфалітів неможливо точно вирахувати, коли материнські антитіла попадуть у кровотік. Тому важливо спочатку пролікувати птицю і тільки потім проводити дослідження і вираховувати день вакцинації.