Які особливості перевезення добових індиченят
Добових індиченят із інкубатора до місця вирощування доставляють спеціалізованим автотранспортом.
Внутрішню поверхню кузова автомобіля й багатооборотну тару для їхнього перевезення дезінфікують парою формальдегіду за класичною методикою або іншими дезінфекційними засобами. Машину завантажують молодняком у закритих тамбурах інкубаторію за температури не нижчої ніж +15 °С.
У кузові тару з добовими індиченятами закріплюють у спеціальних візочках або на транспортних піддонах. Разом із птицею не можна перевозити сторонні вантажі.
Добових індиченят можна транспортувати і неспеціалізованим автотранспортом (залізничним, авіатранспортом) за умови дотримання певних вимог. Пташенят дозволено пересаджувати з автомашини постачальника в транспорт замовника.
Час перебування в дорозі від моменту виїзду автотранспорту з підприємства-виробника не має перевищувати 24 годин, від моменту вибірки індиченят із інкубатора до посадки на вирощування – 36 годин. В інші господарства такій машині заборонено заїжджати.
За перевезення добового молодняку потрібно контролювати стан птиці. Параметри мікроклімату під час перевезення такі: +24-26 °С – температура у фургоні; +27-30 °С – у зоні молодняку; вологість – 55-67% незалежно від сезону року за умови достатнього повітрообміну. Концентрація СО2 у кузові не має перевищувати 2%.
Швидкість автомобіля на заасфальтованій дорозі повинна бути не вищою за 60 км/год., на ґрунтовій – 30 км/год. Не дозволено різко підвищувати швидкість, також треба уникати поштовхів. Через 50-75 км потрібно робити короткочасні зупинки для огляду індиченят.