Тваринництво

Які особливості лікування бронхопневмонії в телят

Які особливості лікування бронхопневмонії в телят

Лікування бронхопневмонії у телят – комплексне, спрямоване на ліквідацію порушень умов утримання та годівлі, підвищення резистентності організму тварин, із використанням антибактеріальних препаратів, а також препаратів для відновлення функцій бронхів, серцево-судинної та дихальної систем.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Якщо за перших проявів захворювання не поліпшити умови утримання та годівлю тварин, то ефективність подальшого лікування буде низькою.

На початку бронхопневмонії, коли у вогнищах запалення переважає грампозитивна мікрофлора, застосовують препарати пеніцилінового ряду або синтетичні похідні в комбінації з препаратами стрептоміцину. Якщо лікування не дає результатів, тваринам призначають препарати тетрациклінового ряду. Антибіотики застосовують згідно з настановою до використання.

Якщо причиною захворювання інфекційного походження є мікоплазмоз і хламідіоз, то застосовують препарати тетрациклінового ряду або макроліти. Останнім часом добре себе зарекомендували нові напівсинтетичні препарати на основі тулатроміцину.

Для виведення ексудату з легень телят застосовують відхаркувальні: карловарську сіль й амонію хлорид. Для швидшого досягнення максимального лікувального ефекту доцільно застосовувати новокаїнові блокади грудних вісцеральних нервів і пограничного стовбура (0,5%-й розчин по 0,3 мл/кг маси з кожного боку; повторити через 3 дні).

Для лікування гіпоксії підшкірно застосовують оксиген.

Обов’язковим є застосування комплексних вітамінно-мінеральних препаратів. Для групового лікування проводять аерозолетерапію. Є аерозолі антибіотиків, сульфаніламідів, нітрофуранів та інші. Ветеринарний лікар визначає, який саме вид потрібен у кожній конкретній ситуації. Для швидкого видалення ексудату застосовують аерозолі натрію гідрокарбонату, натрію хлориду, ферментних препаратів у поєднанні з бронхолітиками (еуфілін, ефедрин, атропіну сульфат).

Телят, хворих на хронічну бронхопневмонію, лікують 10%-м розчином тканинних препаратів АСД Ф-2. Інгаляцію проводять безапаратним або апаратним методом 3-5 разів, повторне лікування – через 7-10 днів.

Нагадаємо, зазвичай на початку розвитку бронхопневмонії у телят прогноз щодо видужування сприятливий у 95%.