Тваринництво

Які особливості діагностування актинобацилярної плевропневмонії свиней

Інкубаційний період актинобацилярної плевропневмонії свиней триває від кількох годин до однієї доби. Перебіг хвороби — надгострий, гострий і хронічний, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За надгострої форми температура тіла підвищується до 40-41 °С, утруднюється дихання, грудна стінка хвороблива. З носа виділяється піниста кров’яниста рідина, іноді кров, шкіра стає синюшною. Смерть свиней настає протягом кількох годин у результаті задухи.

За гострого перебігу спостерігається підвищення температури тіла, задишка, болісний кашель, серозно-слизові, іноді кров’янисті виділення з носа. Смерть настає з ознаками задухи й судомами протягом однієї доби.

За хронічного перебігу у свиней розвивається первинне вогнище в легенях і не розвивається септицемія. Тварини виживають, у них спостерігається кашель, періодично підвищується температура тіла. Такі свині відстають у рості й розвитку, погано піддаються лікуванню. У них виробляються антитоксичні й антибактеріальні антитіла, але вони є бактеріоносіями.

Діагноз «актинобацилярна плевропневмонія» ставлять комплексно з обов’язковим урахуванням результатів бактеріологічного дослідження. До лабораторії надсилають шматочки уражених легень, середостіння й бронхіальні лімфатичні вузли від 5-6 свіжих трупів свиней, до яких не застосовували протимікробні засоби.

За диференціального діагнозу слід виключити пастерельоз, пневмонії, спричинені мікоплазмами, хламідіями, стрептококами та сальмонелами. Слід ураховувати, що лише за актинобацилярної плевропневмонії спостерігається геморагічна некротична пневмонія з ураженням тільки діафрагмальних часток легеней.

Як повідомлялося, збудник актинобацилярної плевропневмонії нестійкий у сухих і спекотних умовах.