Тваринництво

Які клінічні ознаки синдрому некрозу вух у свиней

Які клінічні ознаки синдрому некрозу  вух у свиней

Синдром некрозу вух у свиней має поліетіологічну природу. На його прояви впливають чимало чинників: стан і утримання тварин, параметри мікроклімату, норми годівлі, вірусні й бактеріальні захворювання, ектопаразити (коростяні кліщі, воші, мухи).

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Клінічні прояви, що супроводжують некроз вух, мають слабко чи яскраво виражений характер. Слабко виражені клінічні ознаки розвиваються в поросят у перші тижні життя й характеризуються появою наповнених рідиною пухирців. Після того як пухирці лопаються, на їхньому місці з’являється волога поверхня, що швидко вкривається струпами з сильним запальним процесом.

Унаслідок порушення гемодинаміки в дрібних судинах виникають тромби, порушується приплив крові. Уражені кінчики вух вилизують і кусають інші поросята, що лише ускладнює хворобу.

За сильного запального процесу внаслідок некрозу доволі часто відпадає частина вуха або вся вушна раковина. Рана, що відкрилася, є воротами для інфекції, яка швидко генералізується в організмі.

Також розвиваються абсцеси в м’язах, гнійні запалення суглобів, запалення ендокарда, серцевої сорочки, кори головного мозку.

У період загострення хвороби свині втрачають апетит, у них підвищується температура тіла, що спричиняє загибель тварин.

Нагадаємо, некроз кінчиків вух найчастіше розвивається в поросят.