Тваринництво
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Тваринництво

Які чинники перешкоджають проведенню оздоровчих заходів щодо туберкульозу ВРХ

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Які чинники перешкоджають проведенню оздоровчих заходів щодо туберкульозу ВРХ

Основою заходів, спрямованих на підтримання епізоотичного благополуччя України з туберкульозу ВРХ, є своєчасне виявлення хворих тварин, негайне вилучення їх зі стада та забій.

Оздоровлення тваринницьких господарств від туберкульозу здійснюють шляхом систематичних алергічних досліджень, вибракування тварин, що позитивно реагують на туберкулін, і поповнення стад здоровим, ізольовано вирощеним або завезеним молодняком, або шляхом повної заміни поголів’я, якщо захворюваність тварин протягом року сягає 15% загального поголів’я.

Своєчасному та якісному проведенню оздоровчих заходів щодо туберкульозу перешкоджають як об’єктивні, так і суб’єктивні чинники. Серед об’єктивних –   насамперед наявність у природі групи так званих атипових мікобактерій, які не спричиняють захворювання на туберкульоз, але сенсибілізують організм тварин до туберкуліну, що своєю чергою призводить до необґрунтованого забою тварин.

Також до цієї групи несприятливих чинників належить стан анергії до туберкуліну (відсутність реакцій у хворої худоби), який спостерігають частіше у корів віком старше восьми років або у виснажених тварин із клінічними проявами туберкульозу. Кількість таких тварин, які є небезпечним джерелом збудника інфекції, може становити 0,2-0,4% по стаду.

Серед суб’єктивних чинників тривалого неблагополуччя та повторних спалахів туберкульозу є незадовільне виконання організаційно-господарських, ветеринарно-санітарних і спеціальних заходів, недостатня ефективність проведених оздоровчих заходів.

Нагадаємо, за даними Держпродспоживслужби, в Україні немає жодного неблагополучного пункту щодо туберкульозу ВРХ.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!