Тваринництво
Головне:
Тваринництво

У певних випадках ВРХ досліджують на туберкульоз двічі на рік

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Масовому поширенню туберкульозу на фермах сприяють чинники, що знижують резистентність організму великої рогатої худоби.

Це і неповноцінна годівля; і посилене продукування молока без компенсації життєво важливих для організму мікроелементів, вітамінів, амінокислот; і відсутність регулярного моціону на свіжому повітрі; і тіснота й вогкість у приміщеннях; і антисанітарні умови утримання тварин.

У благополучних господарствах протягом чотирьох і більше років (за відсутності тварин, що реагують на туберкулін) проводять обов’язкові планові одноразові алергічні дослідження (туберкулінізацію) всього поголів’я за епізоотологічних (епідеміологічних) показників і перед продажем тварин на племінні чи виробничі цілі.

У певних випадках ВРХ досліджують двічі на рік. На всіх державних і приватних племінних підприємствах маточне поголів’я досліджують двічі на рік, а молодняк із 40-добового віку – раз на рік.

Туберкульоз у тварин діагностують за життя або після їхньої смерті. У ВРХ діагноз уважають установленим, а стадо неблагополучним, якщо:

– виявлено патолого-анатомічні зміни, властиві туберкульозу, хоча б у однієї тварини на діагностичному забої;

– виділено збудник туберкульозу під час бактеріологічного дослідження біоматеріалу від тварин, що реагують на туберкулін, або у випадку позитивної біологічної проби на лабораторних тваринах;

– диференційовано видову належність виділених культур до збудників туберкульозу за допомогою ПЛР або біологічного дослідження й підтверджено бактеріологічним методом захворювання лабораторних тварин на туберкульоз.

Нагадаємо, в Україні не залишилося жодного неблагополучного господарства по туберкульозу ВРХ.

Як повідомлялося, у Великій Британії створили нову вакцину від туберкульозу ВРХ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: