Які бактерії найчастіше спричиняють бронхопневмонію та пневмонію в телят
Більшість спалахів респіраторних хвороб телят виникають у холодний і вологий сезон ‒ із жовтня по березень. Річна смертність телят від респіраторних інфекцій із народження до шестимісячного віку коливається в середньому від 4% до 7%. Через респіраторну інфекцію тварини втрачають у середньому 25-200 г приросту живої ваги на добу залежно від ступеня ураження тканин легень, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Найчастіше бронхопневмонію та пневмонію в телят спричиняють бактерії Pasteurella multocida, Mycoplasma bovis, Mannheimia haemolytica та Histophilus somni. Бактеріальна інфекція часто асоціюється з первинною вірусною інфекцією або ж виникає самостійно та може серйозно уразити тканини легень або навіть спричинити загибель тварин.
Патологію провокує взаємодія інфекційних агентів і несприятливих чинників, що виникають за недосконалих умов утримання тварин: порушення температурного режиму, невідповідна якість і вологість повітря, навколишнє середовище, наявність чи відсутність вакцинацій, якість годівлі, щільність утримання телят у приміщеннях і стреси (перегрупування, транспортний, температурний тощо).
Бактеріальні патогени, як-от Mannheimia (раніше Pasteurella) haemolytica, Pasteurella multocida, Histophilus somni, Arcanobacterium pyogenes або A. mollicutes, Mycoplasma dispar і Mycoplasma bovis дуже часто асоціюються з вірусною інфекцією та значно погіршують перебіг захворювань і молодняку, і дорослих тварин.
Результати низки досліджень засвідчили синергію між вірусними й бактеріальними мікроорганізмами, що проявляється у підвищенні їхньої патогенності в разі респіраторних захворювань великої рогатої худоби, особливо в телят.
Як повідомлялося, респіраторні захворювання телят краще визначати двома діагностичними методами.