Як запобігти втратам вакцини під час аерозольної вакцинації птиці
За вакцинації птиці методом розпилювання частинки великокрапельного спрею проникають у респіраторний тракт тільки прямим шляхом.
Вони повинні потрапити птиці безпосередньо в ділянки очей, дзьоба і ніздрів. Для цього форсунку спреєра направляють безпосередньо на голову птиці.
Краплі великокрапельного спрею осідають на підлогу пташника. Тому для зменшення втрат і досягнення максимального охоплення спреєм усієї птиці її збирають у групу в кутку або вздовж стін та розпилюють вакцину на кожну птицю двічі, проходячи в одному, а потім у протилежному напрямках.
Частинки дрібнокрапельного спрею проникають у респіраторний тракт прямим і непрямим шляхами. Численні дрібні краплі залишаються підвішеними в повітрі, під час вдихання потрапляють у респіраторний тракт, а потім – у його глибокі відділи.
Аби запобігти втратам вакцини через випаровування крапель потік спрею направляють приблизно на 30-40 см вище від голів птиці таким чином, щоб вона опинилася в хмарі спрею.
Дрібні краплі у великій кількості проникають у трахею, бронхи, легені й навіть повітроносні мішки. Вони відповідальні за стимуляцію імунної відповіді, але можуть також стати причиною побічних поствакцинальних реакцій організму птиці.
Додати коментар