Тваринництво

Як запобігти вірусному гепатиту каченят

Як запобігти вірусному гепатиту каченят

Для специфічної профілактики вірусного гепатиту каченят застосовують живі вірус-вакцини з атенуйованих штамів.

Вакцинацію поголів’я проводять за різними схемами з урахуванням епізоотичної ситуації в господарстві щодо вірусного гепатиту каченят.

Щоб отримати імунних каченят, батьківське поголів’я качок вакцинують дворазово: у віці близько 90 діб і не пізніше ніж за місяць до початку яйцекладки.

У неблагополучних господарствах вакцинують добовий молодняк, ремонтний молодняк із 60 діб і батьківське стадо.

Основа профілактики захворювання птиці на вірусний гепатит полягає в суворому дотриманні правил з утримання й годівлі, а також недопущенні занесення в господарство збудника хвороби.

Передусім забороняється закупівля й завезення інкубаційних яєць і молодняку від качок із господарств, визнаних неблагополучними за вірусним гепатитом.

Під час інкубації яйця качок проходять дворазову дезінфекцію.

Велике значення має розділення різних вікових груп каченят за утримання їх у пташнику та на вигулі з водоймищами.

Для ефективної профілактики хвороби слід забезпечувати каченятам повноцінну годівлю й створювати зоогігієнічні умови утримання. Так, температура в пташнику біля обігрівача для вирощування каченят має бути не нижчою за 28 °С, а відносна вологість повітря – 55-60%, щільність посадки – не перевищувати 14 каченят на 1 кв. м площі підлоги.

Довідка

Вірусний гепатит каченят (інфекційний гепатит каченят, гепатит каченят) – гостре контагіозне заразне захворювання птиці, що характеризується ураженням печінки й проходить із великими втратами серед молодняку, особливо в первинних вогнищах, а також латентним перебігом у дорослих качок.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!