Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Як захистити телят від вірусної діареї

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Як захистити телят від вірусної діареї

Єдиним захистом, який теля має в ранньому житті від вірусної діареї, – імуноглобуліни, отримані з молозива у перші 24 години життя. Вони діють тільки кілька днів, після чого теля стає дуже уразливим до вірусної діареї. Тобто пік беззахисності теляти перед вірусною діареєю настає у віці 5-10 днів. 

Телят можна захистити, і далі згодовуючи молозиво до 30-денного віку, бо колостральні антитіла можуть мати місцевий захисний ефект у кишківнику протягом цього часу. Для цього достатньо навіть невеликої кількості молозива щодня. 

Для максимального збільшення наявності специфічних імуноглобулінів у молозиві поголів’я потрібно вакцинувати проти ротавірусу й коронавірусу за кілька тижнів до отелення. 

Є також дані, що викорінення вірусу вірусної діареї ВРХ зі стада знижують частоту діареї ротавірусу в телят. Оскільки збудники є всюдисущими, запобігти їхньому впливу практично неможливо. Віруси часто виділяються як від здорових, так і від хворих телят, тому інші чинники ризику відіграють важливішу роль. 

Запобігання зараженню протягом перших п’яти днів життя завдяки належній гігієні та якісному менеджменту випоювання молозива, а також уникнення стресу (холод, протяги, підвищена вологість, стрес у подорожах) – найкращі практики захисту телят від виникнення діареї.

Читайте також: Телята до 8-тижневого віку не хворіють на коронавірусну інфекцію

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: