Тваринництво

Як впливають на вартість замінника незбираного молока його складники

Вийти на потрібну продуктивність поросят за випоювання їм замінника незбираного молока (ЗНМ) потрібно, щоб він максимально відповідав за поживністю молоку свиноматки.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Аналіз показує, що молоко свиноматки на 12-й день лактації у перерахунку на 95% сухої речовини в середньому містить по 25% протеїну й лактози, 35% жиру. 

Натомість у замінниках молока рівень протеїну становить 16-22%, жиру – 9-22%, лактози – 25-45%. Технологія ще не може повністю скопіювати поживність молока свиноматки.

Якість замінників молока визначають кілька чинників: молочний протеїн, джерелом якого є суха молочна сироватка; сироваточний концентрат; сухе знежирене молоко.

Найкраща якість у сироватки, яку переробляли за низької температури – рівень доступності протеїну у ній найвищий.

Якісний замінник молока повинен містити високий рівень жиру. Але користь від цього буде тільки тоді, коли джерело жиру є високодоступним і легко перетравним для поросят. Найкращим джерелом такого жиру для поросят є молочний або кокосовий жир.

Велику роль відіграють й імуностимуляційні властивості ЗНМ, які забезпечуються яєчними імуноглобулінами, плазмою крові, продуктами молочної сироватки. Всі ці елементи дають змогу створити замінник молока з якомога ближчим до молока свиноматок складом.

З урахуванням наведених вимог ЗНМ не може бути дешевим. Однак ціна 1 кг замінника молока не має бути пріоритетом, особливо для господарств із великими гніздами або високопродуктивними свиноматками. Адже такі поросята надто залежать від замінника молока. Тому чим збалансованішим він буде і відповідатиме потребам поросят, тим більше відкладатиметься жиру, білка в організмі тварин і нижчою буде конверсія корму. Обирати ЗНМ слід, зважаючи на собівартість 1 кг одиниці вирощування.