Тваринництво

Як складати раціон для рідкої годівлі свиней

Як складати раціон для рідкої годівлі свиней

Складання раціону для рідкої годування свиней схоже на розрахунок складу сухого корму, проте існують і відмінності, наприклад подрібнення.

У рідкому кормі тонкий помел не сприяє утворенню виразок. За приготування рідкого корму суха частина змішується з водою у співвідношенні 2,5-3 л води до 1 кг сухого корму. Корм потрапляє в шлунок рідким, усі його складники вже зволожені щонайменше протягом 15 хвилин.

На фермах із рідким годуванням виразки здебільшого спричинені помилками в утриманні (занадто короткі годівниці, нерегулярний час годування тощо) або ветеринарними проблемами.

Занадто грубе роздроблення зерна за рідкого годування свиней може викликати проблему сепарації корму. Грубі частки осідатимуть дуже швидко, іноді навіть у міксері. Тоді не в усі годівниці потрапить необхідна кількість сухої речовини потрібної поживності.

Додавання експандованих зернових у рідкій годівлі є занадто дорогим. Водночас гранулювання дає схожий на експандування ефект. Тому для поліпшення якості суспензії краще гранулювати корм, але гранулам треба більше часу для розчинення у воді. Тому після завершення процесу їх потрібно розбити.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!