Як розпізнати сигнали тривоги від свиноматки після опоросу
Перші ознаки захворювання свиноматки фахівці свиногосподарства можуть завчасно розгледіти ще під час опоросу. Що раніше розпочнеться лікування, то ліпші шанси матимуть свиноматки й поросята.
Доглядач за тваринами має розпізнавати й знати природну поведінку здорових свиней. Для спостереження потрібні час (не можна спостерігати поспіхом під час виконання робочих процесів), концентрація й об’єктивність (робити все потрібно усвідомлено, бути самокритичним), світло (у темному приміщенні важко розгледіти травми копитець або сосків) і відповідні знання.
Утримання тварини слід також брати до уваги. Наприклад, може виявитися, що станки закороткі для свиноматок. Якщо під час лежання свиноматки торкаються піхвою об задню огорожу, це сприятиме зростанню інфекцій сечовивідних шляхів і матки.
Після опоросу свиня буває стомленою. Матка, що звільнилася від плодів, скорочується. Це різко змінює розподіл крові та посилює роботу серця. Підсисна свиноматка особливо уразлива, і в її статеві органи легше проникають збудники інфекційних хвороб.
Після опоросу здорова тварина має регулярно допускати поросят до сосків. Якщо свиноматки не їдять або приймають лежаче положення на животі й не допускають до себе поросят для годування, це вже є сигналом тривоги.
Другим сигнальним застереженням має бути нервова або агресивна поведінка поросят, що вказує на некомфортні умови їхнього утримання або погані материнські якості.
Додати коментар