Тваринництво

Як птиці підвищити засвоюваність поживних речовин із раціону

Засвоюваність птицею кормових інгредієнтів рослинного походження обмежена наявністю з’єднань, для яких у неї немає відповідних ендогенних ферментів. Ці з’єднання передусім містять некрохмалисті полісахариди та фітинову кислоту, пише журнал «Наше птахівництво».

Використання ферментів, що розкладають некрохмалисті полісахариди (наприклад, ксиланаза, β-глюканаза) і фітазу, рекомендують для підвищення доступності поживних речовин.

Ефективність кормових ферментів залежить від концентрації їхніх цільових субстратів у раціоні.

Є також варіант підвищення засвоюваності поживних речовин, який не залежить від конкретного субстрату. Якість травлення часто знижується через кишкові порушення: незбалансовану мікробіоту і запальні процеси. Ізохінолінові алкалоїди рослинного походження допомагають підтримувати споживання корму, засвоюваність і продуктивність птиці.

Як потужні профілактичні засоби та альтернативу кормовим антибіотикам успішно можна використовувати алкалоїди сангвінарин і хелеритрин, які містяться в маклеї серцеподібній або маклеї дрібноплідній.

Ці природні речовини мають широкий спектр антимікробної дії (зокрема, щодо антибіотикорезистентних штамів бактерій і патогенних грибів), виражену імуностимулювальну дію і сприяють відновленню нормальної мікрофлори кишківника після стресу та дисбактеріозу. До того ж, на відміну від традиційних антибіотиків, сангвінарин і хелеритрин не проявляють кумулятивного ефекту.

Нагадаємо, важливо не переборщити з додаванням кальцію до раціонів птиці.