Тваринництво

Як профілактувати орнітобактеріоз

Для профілактики орнітобактеріозу застосовують інактивовану комбіновану вакцину Ornitin, що містить інактивовані серотипи збудника А, В і С та комбіновану інактивовану масляну вакцину ORT + Cholera проти ринотрахеального орнітобактеріозу й пастерельозу птиці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Комплектування стад здійснюють із господарств-постачальників, благополучних щодо орнітобактеріозної інфекції.

Різновікове та різновидове птахопоголів’я утримують лише на окремих майданчиках і пташниках з інтервалом посадки 2-3 доби за дотримання ветеринарно-санітарних вимог і санітарних розривів не менше як 14 діб.

Рекомендується дотримуватися міжциклових профілактичних розривів (мінімум 30 діб) та посадки в пташники одновікового молодняку.

У межах профілактичних заходів не варто нехтувати дотриманням параметрів мікроклімату в пташниках та контролем раціонів. Обов’язковими є систематичні ветеринарно-санітарні заходи, зокрема дезінфекція, дезінсекція та дератизація.

Для ефективної боротьби з орнітобактеріозом бажано моніторити поголів’я батьківських стад птиці на бактеріоносійство та попереджати синергічну взаємодію Ornithobacterium rhinotracheale з іншими патогенами.

Нагадаємо, орнітобактеріоз має тяжчий перебіг у птиці м’ясного напряму.

Довідка

Орнітобактеріоз (орнітотрахеїт) – інфекційне захворювання, частіше індиків та курей, яке характеризується ураженням інфраорбітальних синусів, трахеї, повітряних мішків та розвитком плевриту, аеросакуліту, одно- або двосторонньою пневмонією.