Тваринництво

Як профілактувати мікотоксикози у свиноматок

Профілактика мікотоксикозів у свиноматок включає комплекс заходів щодо запобігання ураженню кормів мікроскопічними грибами та їхніми токсинами на всіх технологічних етапах кормовиробництва, зберігання кормів і годівлі.

Уникнути накопичення мікотоксинів у сухих кормах можна, дотримуючись параметрів мікроклімату й правил їхнього зберігання у складських приміщеннях. Зокрема, забезпечувати вміст вологи в кормах менший за 12%, відносну вологість повітря нижчу за 60 %, температуру у сховищі нижчу за +20 °С, очищення від пошкодженого зерна та проведення дезінсекції і дератизації.

За лікування свиноматок гормональними препаратами слід ураховувати стадію статевого циклу та стан статевих органів перед і дотримуватися затверджених протоколів.

У племінній і селекційній роботі треба враховувати схильність тварин до гінекологічної патології, і за її наявності своєчасно вилучати з маточного стада.

Також необхідно дотримуватися науково обґрунтованої технології відлучення поросят, і після її проведення забезпечувати ефективне й своєчасне виявлення еструсу або його стимуляцію в разі потреби.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!