Тваринництво

Як правильно годувати ремонтних свинок

Правильна годівля ремонтних свинок передбачає три різні раціони для кожної вагової категорії.

На цьому наголосив незалежний консультант із генетики, консультант із годівлі свиней ТзОВ «Йозера Україна» Григорій Котолуп на конференції «Свинокомплекс-2020».

«Для ремсвинок вагою 50-80 кг підбирають спеціальний комбікорм, дотримуючись рекомендацій генетичної компанії-постачальника, з якою співпрацює господарство, – зазначив він. – Адже для кожної генетики потрібен певний рівень білка, енергії, норми амінокислотного живлення тощо. Неправильне застосування цих норм відіб’ється на якості поросят».

Комбікорм у цей період обов’язково повинен мати підвищений уміст кальцію, фосфору, цинку, біотину та міді – щоб правильно сформувався кістяк ремонтної свинки. За браку цих елементів на кінцівках тварини можуть утворюватися тріщини, провислість суглобів, що призведе до вибраковування в період до осіменіння або у першій чи другій половині вагітності. Цей показник може сягати 15%, додав Григорій Котолуп.

Коли ремонтна свинка досягла ваги 80-130 кг, її зазвичай переводять на корми для супоросних свиноматок, обмежуючи норми годівлі на рівні 2,5 кг комбікорму на день. Адже в цей момент свинка не повинна давати багато приростів – максимум 550-600 г на день.

За ваги 130-150 кг, залежно від генетичного походження, проводиться осіменіння ремонтних свинок. Нині господарства, що хочуть досягти максимальних репродуктивних показників, намагаються стимулювати опороси, застосовуючи гормональні препарати.

«У цей період у комбікорм для ремонтного молодняку слід додавати більше вітаміну Е, щоб стимулювати формування важливих органів майбутньої свиноматки, зокрема слизової оболонки матки», – зауважив Григорій Котолуп.

Як повідомлялося, є дві причини, чому ремонтні свинки не приходять в охоту.