Тваринництво

Як порахувати збитки, спричинені маститом

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Мастит завдає господарствам значних фінансових збитків. Так, у Нідерландах загальні втрати, спричинені маститом (клінічним і субклінічним), перевищують 100 млн євро.

Втрати внаслідок клінічного маститу зумовлені зниженням молочної продуктивності і неможливістю продавати молоко через лікування тварин антибіотиками. За клінічного маститу витрати на уражену протягом перших трьох місяців лактації корову становлять близько 275 євро, а в період від чотирьох до дев’яти місяців лактації – приблизно 140 євро.

Крім того, витрати на лікування мають бути додані до розрахункових втрат, включно із витратами через передчасне вибракування хворих корів.

Субклінічний мастит заподіює шкоду через зниження надоїв. До того ж у багатьох країнах спостерігається зниження ціни на молоко, коли геометрична кількість соматичних клітин збірного молока перевищує ліміт у 400 тис. клітин на 1 мл молока.

До загальних втрат плюсують і витрати, пов’язані з вибракуванням зі стада корів із занадто високою кількістю соматичних клітин.

Як повідомлялося, ефективним захистом вимені корів від бактерій є діппінг або спрей після доїння.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями