Тваринництво

Як поетапно привчити поросят до замінника молока та престартерів

В Україні найпоширеніша схема мультифазного використання престартерних кормів для поросят. Престартер № 1 дають наймолодшим поросятам-сисунам, престартер № 2 –  відлученим поросятам до 42-го дня життя.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Отже, престартер згодовуємо з четвертого дня від народження та до періоду після відлучення, щоб не було кормового стресу для поросят, – зазначив начальник відділу стратегічного маркетингу і технологій Cargill Сергій Добрянський. – Далі – престартер для відлученців».

З другого дня життя, коли порося отримало молозиво від свиноматки, в гніздо, де більше як 14 поросят, доцільно поставити замінник молока і випоювати ним до 14 дня, радить він. Потім його варто замінити на так званий молочний смуз – молочно-рідкий престартер.

Випоювання поросят замінником молока має на меті додатково забезпечити їх інгредієнтами, якими не здатні наситити престартерні корми. Але поросяті все одно бракує молока матері.

«Натомість разом зі смузом воно споживає максимальну кількість сухої речовини, чого не можна досягнути з престартерним кормом, – пояснив Сергій Добрянський. – Перед відлученням (на 24-й день, якщо відлучають у 28 днів) його треба припинити давати, щоб уникнути кормового стресу».

Подібну схему можна застосувати й за відлучення поросят на 21-й день: до 14-го дня випоювати молоком, перед відлученням припинити давати смуз, але престартер № 1 давати ще тиждень – щоб не провокувати кормовий стрес, адже в цей період перебудовуються окремі ферментні системи і тварини дуже чутливі до кормових змін, наголосив Сергій Добрянський.