Як підготувати пташник, щоб запобігти тепловому стресу в птиці
Підтримання оптимального мікроклімату в пташнику – основний спосіб запобігти тепловому стресу. Система вентиляції має бути на 100% справна і налагоджена. Якщо у господарстві застосовують вигульні майданчики, їх треба обладнати навісами, що захищають від прямих сонячних променів.
На цьому наголошує спеціалістка з вирощування птиці Наталія Хілько, пише журнал «Наше птахівництво».
«Великі пташники додатково обладнують насосними станціями на випадок, якщо рівень води в пік високої температури знизиться, – зазначила вона. – За можливості встановлюють додаткове обладнання для зрошення верхніх кліток або панелі для зволоження повітря на припливній вентиляції, що дозволяє знизити температуру до 10 °С».
За підвищення температур треба ретельно стежити за рівнем води, можливо, збільшувати тиск, аби вона не встигала нагріватися.
Годівлю птиці краще перевести на раніший час і на вечірній, за дві години до вимкнення світла. Влітку раціон має бути більш концентрованим, бо рівень споживання корму птицею зменшується на 10-15%, що може знизити продуктивність і масу яєць, додала експертка. Також весь цей час обов’язково слід контролювати живу вагу птиці.
Ще додатково збільшується на 5-10% уміст вітамінної групи в кормах.
Для уникнення теплового стресу птиці додатково випоюють препарати з умістом вітаміну С, аскорбінову кислоту, можна задавати лимонну кислоту, різні підкислювачі води для стимулювання апетиту. Також у пік підвищення температур, з 12:00 до 16:00, потрібно максимально зменшити контакт із птицею, щоб запобігти додатковому стресу.
Нагадаємо, температура, яку відчуває птиця, відрізняється від показників термометра.