Тваринництво

Як підготувати приміщення, куди переводять поросят на дорощування

Як підготувати приміщення, куди переводять поросят на дорощування

Початок періоду дорощування поросят є одним із найкритичніших моментів у їхньому житті – через відсутність свиноматки та материнського молока, через стрес, спричинений перегрупуванням і перевезенням чи переміщенням в інше приміщення, через новий незнайомий станок і велику групу тварин, у якій доводиться виборювати ієрархічний статус, нові кормові засоби та місце годівлі й напування.

Дуже важливою у цьому процесі є підготовка приміщень до приймання поросят, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У них обов’язково слід дотримуватися принципу «порожньо – зайнято». Під час санітарного розриву приміщення мають бути ретельно вимиті й продезінфіковані. Всі ремонтні роботи у цей час мають бути виконані до початку миття та дезінфекції.

Весь інвентар, яким користуються, обслуговуючи поросят, треба лишити в секції для миття апаратом високого тиску з подальшою дезінфекцією. Також піддаються миттю й дезінфекції всі нагрівачі, вентилятори, кормові автомати чи самогодівниці.

Також обов’язково спускають, миють і дезінфікують гнойові ванни. Після дезінфекції підлогу стіни й обладнання потрібно ретельно висушити й довести температуру в секції до 28-30 °С (якщо в ній немає брудерів) і 22-26 °С (якщо секцію обладнано брудером із теплою підлогою або іншою можливістю локального підігріву). Особливо це важливо в приміщеннях із бетонною підлогою та бетонними решітками, де температура має бути не нижчою за 23-25 °С.

Нагадаємо, незахищені поросята найчастіше інфікуються ротавірусом у віці 7-14 днів.