Тваринництво

Як отримати здорових і міцних індичат

Синхронізоване виведення міцних, здорових індичат отримують, коли інкубаційні яйця перекладають у вивідні шафи ще до початку накльову, на 24,5-25 добу. Вирішальними чинниками в цей період є температура й вологість, пише журнал «Наше птахівництво».

Щоб не допустити переохолодження яєць, після виймання їх із інкубаційної шафи й до розташування у вивідній шафі має сплинути не більше 30 хвилин, а температура в приміщенні бути не нижчою за 26 °С.

До масового накльову температуру у вивідній шафі підтримують у межах 37,3-37,4 °С, вологість ‒ 29-29,5 °С.

Після початку масового накльову температуру знижують до 37,2-37,3 °С, а вологість збільшують до 32-34,4 °С (відносна вологість ‒ 70-80%).

За масового виводу температуру зменшують до 36,8 °С.

Існує кілька способів оптимізації вивідного періоду в машинах барабанного типу. Так, один із них передбачає диференційований режим вологості у вивідній шафі. Після перенесення яєць на виведення протягом 4 годин підтримують вологість на рівні 27,5 °С. Це стимулює випаровування з яйця алантоїсної рідини, що сприяє пом’якшенню підшкаралупних оболонок: у індичих яйцях вони товсті й міцні, тому пташенятам важко їх пошкодити.

За 10%-го накльову на 4 години підвищують вологість до 33-34,4 °С.

За масового виведення вологість утримують у межах 31-32 °С.

За 4 години до вибирання яєць із шафи вологість підтримується завдяки воді, що виділяється внаслідок дихання індичат. Такі заходи дають змогу підвищити виведення в середньому на 5%.

За вивідного процесу інкубатор не відчиняють. На цей час у вивідній шафі вимикають світло.

Для зниження травматизму індичат днище лотків застеляють капроновою антимоскітною сіткою.

За 1,5-2 години до вибирання засувки інкубатора повністю відчиняють ‒ так поліпшується підсушування пташенят.

Більшість багатоетапних інкубаторів у період виведення працюють за температури 36,1-36,9 °С через 72 години вивідного циклу. Вологість установлюють на рівні 30 °С (відносна вологість ‒ 58% у перші 24 години виведення, а потім ‒ 34,4 °С (відносна вологість ‒ 80%).

Останніми роками практикують зниження температури й вологості, що позитивно позначається на якості добового молодняку та передбачено технічними характеристиками інкубаційних машин.

Як повідомлялося, мармурова шкаралупа інкубаційних яєць погіршує показники виводу індиченят.