Тваринництво

Як отримати якісний силос за різного вмісту сухої речовини

Як отримати якісний силос за різного вмісту сухої речовини

Критеріями силосування є вміст сухої речовини (СР) і відношення цукру до буферної місткості (Ц : БМ).

Вони узагальнюються в коефіцієнті зброджуваності (КЗ), що визначається за формулою: КЗ = СР (%) + 8 × (Ц : БМ), пише журнал The Ukrainian Farmer.

Якщо цей параметр більший ніж 45, можна очікувати стабільного бродіння. Цей коефіцієнт можна застосовувати для визначення мінімально потрібної кількості сухої речовини: СРмін (%) = 45 – (8 × (Ц : БМ)).

Коли вміст сухої речовини в зеленій масі дорівнює або більше за СРмін, висока ймовірність заготівлі якісного силосу. Якщо ж вихідний матеріал унаслідок особливостей хімічного складу не відповідає вимогам, його слід підв’ялити (5 годин, але не більше двох діб) або застосувати відповідні добавки.

За силосування зеленої маси з відносно високим умістом сухої речовини вірогідніший ризик розвитку клостридій через зниження застосування азотних добрив (низький уміст нітратів), недостатнього зниження рН і наявності важкоферментованих вуглеводів.

Таку ситуацію можна виправити за допомогою силосних консервантів у поєднанні з прив’ялюванням. Однак є технологічна межа через недостатню ущільненість сировини за вмісту сухої речовини понад 45%.

Низький уміст сухої речовини в сировині також небажаний, бо з силосним соком помітно втрачаються поживні речовини, а сам субстрат стимулює інтенсивний ріст не лише молочнокислих бактерій, а й небажаної мікрофлори.

Раніше ми писали про переваги силосування в тюках і силосній траншеї.