Тваринництво

Як оцінювати якість індичат після виведення

Як оцінювати якість індичат після виведення

Оцінювання індичат за якістю слід здійснювати не раніше, як через 12-18 годин після виведення. Більш раннє за часом оцінювання може призвести до бракування життєздатного, але не просидженого молодняку.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Крім того, у виробничих та лабораторних умовах молодняк оцінюють за зовнішніми ознаками (екстер’єр), перезважують і роблять вибірковий розтин для морфологічного й біохімічного досліджень.

За візуального аналізу індичат слід оцінювати активність, рухливість, розмір черева, стан пуху, голови, очей, дзьоба, ніг, крил, пупкового кільця, клоаки, кіль грудної кістки. Кондиційний молодняк повинен мати щільний корпус; крила, прилеглі до тулуба; пух повністю обсохлий та рівномірно пігментований; клоаку чисту та рожеву; пупкове кільце чисте, закрите.

Фахівці рекомендують звертати увагу на те, що індичата, які щойно вивелися, ще нестійкі на ногах, черево у них велике, обвисле, пух погано обсохлий, злиплий. Тому за такими зовнішніми ознаками недосиджених пташенят вважають слабкими та непридатними до подальшого вирощування.

Також потребують уваги значні зміни в екстер’єрі й внутрішніх органах молодняку в першу добу після виведення. У цей час знижується жива маса пташеняти, зменшується розмір черева та залишкового жовткового мішка, збільшується розмір і маса жовчного міхура з жовчю, пух висихає та звільняється від кератинової плівки, що його склеює, пушок щільно прилягає до шкіри та стає блискучим. Рухливість та активність пташенят зростає, чітко проявляється інстинкт клювання, який після 36 годин з моменту виведення притупляється.

Практичний дослід, який затверджено і на законодавчому рівні (ДСТУ 2021:2006), показав, що у партії добових індичат, призначених для промислових цілей або продажу населенню, дозволяється наявність молодняку з незначними відхиленнями за зовнішніми ознаками у межах 10%.

До дозволених відхилень належать трохи збільшене черево, слабка пігментація пуху, плюсен, дзьоба (відносно стандарту породи), розмір струпика пупкового кільця до 2,5 мм.

Як повідомлялося, 90-95% обсохлих індичат у вивідній шафі – час для вибирання. При цьому важливо вивантажити всіх індичат.