Тваринництво

Як мікроелементи підтримують високу продуктивність птиці

Такі мікроелементи, як цинк, марганець, мідь і залізо важливі для досягнення високого рівня продуктивності та життєдіяльності птиці, пише журнал «Наше птахівництво».

Ці мінерали є частиною безлічі ферментів, що беруть участь у роботі імунної системи, загоєнні ран, виробництві яєць, відтворенні, а також підтримують цілісність шкірних покривів і скелетної системи птиці.

Як компоненти супероксиддисмутази та каталази вони відіграють ключову роль в антиоксидантній системі, яка підтримує здоров’я тварин та запобігає пошкодженню клітин шляхом окислення, особливо у стресових умовах. Цинк є кофактором ферменту карбоангідрази, який сприяє фіксації карбонату кальцію в яєчній шкаралупі. Марганець важливий для механічних властивостей і ультраструктури яєчної шкаралупи.

Формування та цілісність кісток, хрящів і сполучних тканин багато в чому залежить від достатньої кількості цинку, марганцю та міді. Цинк важливий для синтезу колагену (структурний білок кісток та хрящів), а також кератину (структурний білок подушечок лап, шкірних покривів, дзьоба та пір’я).

Марганець відіграє важливу роль в утворенні хондроїтинсульфату – структурного компонента кісткового хряща.

Мідь каталізує поперечне зшивання еластину та колагену в процесі утворення яйця як кофактор у відповідній ферментній системі. І дефіцит міді може призвести до деформації яєчної шкаралупи.

Залізо входить до складу гемоглобіну та міоглобіну і необхідне для правильного транспорту та зберігання кисню, білкового обміну та постачання енергією, що робить його важливим для розвитку курчат.

Як повідомлялося, залізо й марганець надають воді гіркуватого присмаку, що знижує її споживання птицею.