Тваринництво

Як максимально використати репродуктивний потенціал свиноматок

Основним завданням із погляду обсягу репродукції є отримання 27 поросят від свиноматки на рік. Цієї мети можна досягти, дотримуючись кількох важливих правил оптимізації репродукції, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Насамперед слід вживати біотехнічних й організаційних заходів в окремих фазах репродуктивного циклу задля цілковитого використання репродуктивного потенціалу свиноматок.

Слід підтримувати максимальну кількість тварин в активній фазі репродукції, а також мінімізувати втрати на всіх стадіях репродуктивного циклу. Тобто потрібно опікуватися тваринами й у пасивній фазі циклу репродукції.

Свиноматки в активній фазі репродукції ‒ ті, в яких перше парування відбулося у віці 5-8 місяців, а перше запліднення ‒ у 9 місяців (3-4 тічка). Жива вага на момент досягнення статевої зрілості таких свинок має становити 90 кг, на момент парування ‒ 110-130 кг.

За показником інтенсивності спаровування, тобто відсотком супоросних тварин від загальної кількості, у категорію тварин в активній фазі репродукції підпадають мінімум 80% молодих свинок, призначених для племінного розведення, а також 80-90% свиноматок, спарованих протягом 10 днів після відлучення поросят.

Як повідомлялося, лігноцелюлоза позитивно впливає на репродуктивні якості свиноматок.