Тваринництво

Як лікувати диспепсію в телят

Як лікувати диспепсію в телят

Телятам, хворим на диспепсію інфекційної чи незаразної етіології обов’язково призначають дієтичний режим і лікувальну терапію, спрямовану на боротьбу зі зневодненням, умовно-патогенними та патогенними мікроорганізмами, інтоксикацією, відновлення функцій органів травлення, сечовиділення, серцево-судинної системи, підвищення резистентності організму.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

За інфекційного походження диспепсії додатково призначають гіперімунні сироватки, специфічні імуноглобуліни й анатоксини. Дієтичний режим передбачає скасовування одного (для телят до 3-денного віку) або двох (для старших телят) напувань молозивом.

Мірою одужання телят кількість молозива для випоювання поступово збільшують, а фізіологічного розчину ‒ зменшують. На повну норму тварин переводять не раніше як через 2-3 дні після повного клінічного одужання.

У проміжках між годуванням випоюють фізіологічний розчин у необмеженій кількості, а за 20-30 хвилин до годівлі телятам вводять через рот один із препаратів з яскраво вираженою бактеріостатичною дією до умовно-патогенної мікрофлори травного каналу.

Раніше ми писали про діагностування диспепсії в телят.