Тваринництво

Як «Кищенці» профілактують хвороби ратиць у корів

Розчищення копит корів у ТОВ «Кищенці» (Черкаська область) проводять під час запуску корів на сухостій і на 80-100-й день лактації. В інші періоди – тільки тоді, коли є сигнал субклінічних проблем із ратицями: корова спотикається, широко розставляє кінцівки, ходить із зігнутою спиною тощо.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів ветеринарний лікар ТОВ «Кищенці» Іван Лях.

«Але, як правило, таких випадків не буває, бо ми регулярно оцінюємо локомоції та перевіряємо тварин на ураження в ділянці пальця», – уточнив він.

Успішній профілактиці захворювань ратиць сприяє збалансована годівля тварин на всіх етапах розвитку та профілактика надмірної втрати маси тіла в дійних корів, створення комфортних умов утримання тварин: якісна підстилка в необхідній кількості, достатньо простору для годівлі та відпочинку, доступ свіжого повітря й освітлення, якісна підлога, чистота на фермі тощо.

За словами Івана Ляха, на фермі випробовували різні препарати для копитних ванн, але всі вони мають різні недоліки.

«Так, антибіотики спрацьовують ефективно, але викликають резистентність, – зазначив він. – Застосування 5%-го розчину купруму сульфату недостатньо науково обґрунтоване й може спричинити отруєння. Нині для копитних ванн ми використовуємо 5%-й розчин формаліну – дієвий засіб за привабливою ціною».

Нагадаємо, для здоров’я кінцівок корів корисні фізичні навантаження.

Як повідомлялося, «Кищенці» цілеспрямовано вибраковують корів.