Тваринництво

Як контролювати криптоспоридіоз

Як контролювати криптоспоридіоз

Впровадження принципів біобезпеки є важливим елементом у боротьбі зі криптоспоридіозом у тварин. Адже можливості лікування цієї хвороби сьогодні все ще обмежені, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Важливими чинниками є загальні гігієнічні умови на фермі, щільність утримання поголів’я та розподілення тварин за віковими групами. Не меншу роль відіграє й профілактика, яка базується на обмеженні контакту з ооцистами та підвищенні захисних сил організму тварин.

Нині лише дві активні речовини для боротьби зі криптоспоридіозом мають задовільні результати для застосування у ветеринарній медицині: галофугінон і паромоміцин.

Зокрема, паромоміцин є золотим стандартом під час розробляння нових препаратів проти криптоспоридій. Це – аміноглікозидний антибіотик. Він погано всмоктується з епітелію кишківника за перорального застосування й досягає високих концентрацій у просвіті кишківника. Також паромоміцин має антипротозойні властивості. Різні дослідження на жуйних тваринах демонструють його позитивний вплив на діарею (тривалість, тяжкість) і зменшення виділення ооцист у навколишнє середовище.

Нагадаємо, криптоспоридіоз протікає особливо важко в телят з імунним дефіцитом.