Тваринництво

Як «Ґудвеллі Україна» вирівнює неоднорідність гнізда з поросятами

Як «Ґудвеллі Україна» вирівнює неоднорідність гнізда з поросятами

Компанія «Ґудвеллі Україна» навчилася зберігати найменших новонароджених поросят. І тепер на третьому тижні життя вони майже не відрізняються від більших. Хоча на світ найменші тварини з’явилися вагою 0,6-0,7 кг проти 1,5-1,8 кг.

Про це в інтерв’ю журнал The Ukrainian Farmer розповів територіальний керівник виробництва «Ґудвеллі Україна» Сергій Генсецький.

«Звісно, свиноматка відіграє головну роль у цьому процесі, ‒ зауважив він. ‒ Проте й ми допомагаємо: в перший день життя двічі даємо слабким поросятам енергетичний напій, аби вони мали енергію дістатися свиноматки. На другий день повторюємо одну дозу».

Загалом компанія прагне менше використовувати свиноматок-мачух, бо кожне міксування поросят негативно позначається на приростах, наголосив Сергій Генсецький. Окрім того, це впливає на цикл свиноматки.

«Якщо від свиноматки забрати більших поросят і віддати менших, у неї різко падає молоковіддача, бо доки малі поросята почнуть ссати молоко, проходить час, і це запускає в свиноматки статевий цикл: вона відчуває себе відлученою, і через 21 день приходить в охоту. Якщо свиноматку не відлучити до 21-го дня, вона перебуде охоту на опоросі й після відлучення збільшується кількість свиноматок, які не приходять в охоту протягом 5 днів. Чим більше перекидатися поросятами, тим більше проблем», ‒ пояснив він.

Тому гніздо збільшують до 14-16 поросят, щоб свиноматка могла самостійно вигодувати своїх поросят. Водночас використовують молочну систему, щоб підтягнути менших.

«Але все одно надлишкові поросята будуть, тож мусимо використовувати матерів-мачух», ‒ додав Сергій Генсецький.

Як повідомлялося, певне зниження температури позитивно позначається на поросятах.