Тваринництво

Як діагностують грип птиці, спричинений вірусом Н9N2

Для діагностики інфікування птиці на грип Н9N2 використовують два основних інструменти, пише журнал «Наше птахівництво».

1) H9N2 ПЦР в основному застосовують на бройлерах.

У птиці спостерігається падіж із респіраторними ознаками. Початок клінічного прояву грипу становить максимум сім днів. Проби відбирають з нижньої частини трахеї поблизу бронхів, у частині фібринозних пробок.

2) H9N2 Серологія (ELISA Специфічний H9 або HI test).

Якщо птиця не вакцинована, будуть всі позитивні значення, відповідно від зараженої птиці. Вірус H9N2 високоімуногенний – достатньо семи днів для сероконверсії. Mатеринські антитіла зберігаються близько трьох тижнів (можна відстежити в молодняку).

Серологію бройлера проводять на забої. У несучки і в птиці батьківського стада – під час переведення та у віці 40-45 тижнів.

Під час розтину інфікованої птиці фіксують запалення повітроносних мішків (грудного та/або черевного мішка), пошкодження середньої важкості, потовщення стінки повітроносного мішка, згустки фібрину або казеозні маси, фібринозний ексудат, фібринозні згустки в трахеї, фібринозні пробки в ділянці біфуркації (не плутати з ПВР після вакцинації IB чи ND).

Для контролю вірусу H9N2 у господарстві має бути високий рівень біобезпеки, контроль технологічних параметрів, вчасний моніторинг цієї інфекції. Також необхідно контролювати супутні інфекції і вчасно вакцинувати птицю.

Нагадаємо, грип птиці спричиняє падіж до 50% бройлерів.