Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Як діагностувати орнітобактеріоз птиці

Збудники орнітобактеріозу птиці ідентифікуються в ІФА і ПЛР. Діагноз підтверджується виявленням специфічних антитіл за проведення серологічних досліджень (ELISA) зі встановленням характерних ушкоджень, пише журнал «Наше птахівництво».

Оскільки бактерії секундарної мікрофлори розмножуються за культивування швидше, виділення збудника на поживних середовищах дещо ускладнено.

Орнітобактеріоз диференціюють від патологій бактеріального походження, які мають подібний симптомокомплекс ознак: E. Coli, P. Multocida, M. Gallisepticum. Також виключають хворобу Ньюкасла, інфекційний ларинготрахеїт, інфекційний бронхіт. Та варто пам’ятати про можливість асоційованого перебігу зазначених захворювань.

За патолого-анатомічного розтину птиці виявляють тяжку форму пневмонії, нашарування фібрину на плеврі та в просвіті повітроносних мішків, гідроперикардит, крапкові крововиливи в епікарді. Слизова оболонка інфраорбітальних синусів і трахеї набрякла з крововиливами, паренхіматозні органи збільшені.

Довідка

Орнітобактеріоз (орнітотрахеїт) – інфекційне захворювання, частіше індиків та курей, яке характеризується ураженням інфраорбітальних синусів, трахеї, повітряних мішків та розвитком плевриту, аеросакуліту, одно- або двосторонньою пневмонією.

Журнали