Тваринництво

Виведення курчат безпосередньо у пташнику пришвидшить їхню першу годівлю

Один із варіантів скорочення інтервалу між виведенням курчат до моменту їхньої годівлі й напування – виведення безпосередньо у пташнику. Для цього, наприклад, курячі яйця передають птахогосподарству на 18-й день інкубації, пише журнал «Наше птахівництво».

Яйця перед цим овоскопують, щоб передавати лише ті, які містять живі ембріони.

Оригінальне технічне рішення такої системи запропонувала компанія NestBorn (Бельгія):  транспортувати бройлерні яйця до пташника після 18 днів інкубації спецавтомобілем для перевезення інкубаційних яєць, щоб забезпечити необхідний температурний режим.

Пташник перед прийманням яєць готують відповідним чином: дезінфікують, укладають підстилку шаром 7-10 см, прогрівають до температури близько 37 °С.

Після прибуття у пташник вивідні лотки з яйцями завантажують у спеціально розроблену машину, яка вивантажує яйця з вивідних лотків та вкладає їх підстилку.

У пташнику в зоні розміщення яєць підтримують необхідну для виведення температуру, яку контролюють за допомогою запропонованих компанією засобів.

За цією системою після виведення курчата відразу отримують доступ до корму і води. NestBorn наголошує на таких перевагах, як покращення якості курчат, більша на 50-70 г фінальна жива маса птиці, покращення на 0,1-0,2 кг/кг конверсії корму, скорочення на 50% витрат антибіотиків, зменшення на 50% кількості та тяжкості пододерматитів.

Як повідомлялося, рання годівля курчат можлива у сучасних вивідних шафах.