Висока температура в пташнику погіршує якість яйця
Температура в пташнику позначається на якості яйця. Особливо погіршує якість шкаралупи надмірне підвищення температури повітря в другій половині дня, коли починається формування шкаралупи в організмі птиці.
Про це на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming розповів головний технолог Тернопільської птахофабрики Олег Федоров.
Завжди треба мати на увазі, що в клітках, особливо за високої щільності посадки, температура десь на 2-4 °С вища, ніж у проходах, наголосив він. І чим довше тримається висока температура, тим сильнішим буде її негативний вплив на курей-несучок.
«Якщо висока температура навколишнього середовища тримається понад 10 днів, ми запроваджуємо нічну годівлю птиці, – зазначив Олег Федоров. – Між першою і третьою годиною ночі, коли температура повітря суттєво знижується, птиця почувається значно краще, їй легше споживати корм».
Зазвичай нічна годівля триває не більше як годину. Бо для годівлі курей використовують корм із високим умістом жиру – близько 4%, який за високих температур швидко окислюється й тому в ньому збільшується перекисне число. Особливо швидко цей процес відбувається в металевих бункерах, де прямі сонячні промені сильно нагрівають їх.
«Через це у літній період ми використовуємо готовий корм до трьох діб із дня виготовлення – не більше», – уточнив Олег Федоров.
Як повідомлялося, висока вологість на фоні підвищених температур у пташнику також погіршує якість шкаралупи яйця.