Тваринництво

Висхідний рух цін на молоко на світовому ринку очікують наступного року

Німецька дослідницька мережа молочних продуктів IFCN очікує падіння цін на молоко до $32/100 кг до січня 2021 року і турбулентності на світовому ринку на тлі епідемії коронавірусу.

За словами керуючого директора IFCN Торстона Хемме, у ІІ-IV кварталі 2020 року на трьох основних ринках знизяться середні ціни на молоко.

У Новій Зеландії 100 кг молока 4% жирності і 3,3% білка до кінця року коштуватимуть $33,7; в Європі – $29,3; у США – $28,8. Середня ціна по ринку складе $32/100 кг продукту.

На ціни на світовому ринку молока негативно впливатимуть кілька чинників. Найбільший тиск чинитиме споживацький попит, що знижуватиметься на тлі безробіття, яке зростатиме, та низьких доходів домогосподарств і падіння цін на нафту.

Крім цього, на цінах негативно позначиться призупинення роботи ресторанів і мереж громадського харчування, через які йшла основна частка споживання молочної продукції в світі.

Також на рівень цін вплинуть проблеми з логістикою й експортними поставками, що виникли через перекриття кордонів і нестачі морських контейнерів.

Драйверами для можливого зростання цін на світовому молочному ринку стане ажіотажний попит через епідемію коронавірусу та поповнення покупцями стратегічних продовольчих запасів на його тлі, а також загальне скорочення виробництва молока через кризу.

Експерти IFCN очікують висхідний рух цін на молоко на світовому ринку наступного року.

Вони рекомендують учасникам світового ринку формувати запаси вершкового масла, сухого молока і сиру; передбачити субсидії і програми з добровільного скорочення виробництва молока, а також підтримувати програми шкільного харчування.

Як повідомлялося, в Україні стрімко знижуються ціни на молоко-сировину.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!