Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Виробництву кормів для птиці у Польщі прогнозують спад через COVID-19

У 2020 році виробництво кормів в Польщі, швидше за все, впаде через проблеми, з якими стикається птахівнича галузь країни.

Про це розповіла генеральна секретарка Польської зернової і кормової палати Анна Цимерман, інформує All about feed.

«Наші експерти прогнозують, що в 2020 році в Польщі може відбутися зниження виробництва кормів для птиці на 6,6%, як порівняти з 2019 роком, – зазначила вона. –  Виробництво кормів для інших видів має залишитися на тому ж рівні, що і в 2019 році».

Зниження виробництва комбікормів, за словами Анна Цимерман, очікується в кінці ІІ – на початку ІІІ кварталу.

«Наші експерти прогнозують, що ринок бройлерів скоротиться більше, ніж інші ринки м’яса та молочних продуктів, – зауважила генеральна секретарка. – Все залежатиме від того, як швидко ці ринки відновлять свою нормальну діяльність. На ринку бройлерів, за оцінками наших експертів, падіння сягне 5-20% в залежності від того, коли європейська економіка відновить повномасштабну роботу».

Польській комбікормовій промисловості вдалося подолати деякі проблеми, що виникли на початку коронавірусної кризи. «На початку карантину були деякі логістичні проблеми, пов’язані з повторним введенням прикордонного контролю (в ЄС. – Ред.), – розповіла Анна Цимерман, – Однак після домовленостей із європейськими країнами і встановлення «зелених коридорів» для вантажоперевезень проблема була вирішена».

За її словами, Польща – самодостатня країна в поставках зерна і ріпакового шроту, але залежить від імпорту білкового кормового матеріалу – такого, як соєвий або соняшниковий шрот.

«Ми могли б помітити серйозніший дефіцит кормових добавок – передусім продуктів, що постачаються з азійського регіону, через закриття заводів із виробництва і перебої з поставками. Це призвело до скорочення запасів і зростання цін, – додала Анна Цимерман. – Проте наразі ситуація стабільна, і загрози зупинки виробництва через дефіцит кормових добавок відсутні».

Як повідомлялося, на польському ринку птахівництва можуть початися банкрутства.