Тваринництво

Виробництво молока за дев'ять місяців скоротилося на 4%

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Виробництво молока за дев'ять місяців скоротилося на 4%

За три квартали 2020 року виробництво молока в Україні скоротилося на 4%, як порівняти з аналогічним періодом 2019 року, – до 7,3 млн тонн.

Про це повідомляє Державна служба статистики України. 

При цьому обсяги виробництва у сільськогосподарських підприємств протягом січня-вересня практично дорівнювали торішнім (-0,1%), вийшовши на 2,1 млн тонн.

Частка промислового молока у загальній структурі виробництва стабільно тримається на позначці 29%.

У господарствах населення виробництво молока скоротилося на 5,5%, як порівняти з січнем-вереснем 2019 року, – до 5,2 млн тонн.

Серед чинників, які прямо чи опосередковано вплинули на виробництво молока протягом трьох кварталів, Асоціація виробників молока (АВМ) називає аномальну спеку, зниження споживання молочних продуктів на тлі стриманих витрат під час COVID-19, передвиборчі перегони.

Виробництво в промисловому секторі було помірним, незважаючи на зростання цін на молоко в більшій частині періоду. Причиною є втрата частини кормів через аномальну спеку. Ціни на кормовий комплекс ще зростатимуть, адже трейдерам потрібно виконувати укладені контракти, підкреслили в АВМ.

Крім того, більшість виробників демонстрували обережність щодо розширення бізнесу, як це традиційно буває перед виборами.

Держстат зауважує, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму, Севастополя і частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Як повідомлялося, дорожчають усі ґатунки молока.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями