Тваринництво

Випадки інфікування грипом свиней спостерігаються протягом усього року

Випадки інфікування грипом свиней спостерігаються протягом усього року

Грип свиней – одне із найзбитковіших захворювань для галузі, яке більше не є сезонним. Випадки інфікування спостерігаються протягом усього року. Рівень захворюваності стада на грип свиней може становити 100%.

Грип свиней – високонтагіозне захворювання, що швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус починає поширюватися через 24 години після інфікування, а також протягом 7-10 днів після того, як тварина перехворіє.

До того ж у більшості свиней грип має субклінічну форму, що ускладнює його діагностику. Джерелом хвороби на фермі можуть бути інфіковані птахи, людина й свині.

Саме свині є тваринами, що можуть бути інфікованими від людини та птахів, тим самим вони є резервуаром, у якому відбувається формування нових мутантних штамів різної патогенності.

У свиней, інфікованих вірусом грипу будь-якого підтипу, спостерігається зниження ваги мінімум на 5-6 кг порівняно зі здоровими тваринами, що призводить до значних економічних втрат.

До того ж ураження супоросних свиноматок може спричиняти репродуктивні проблеми: безпліддя, аборти й народження мертвих чи ослаблених поросят.

Боротьба з вірусом грипу ґрунтується на вакцинації, дотриманні біобезпеки та досконалому менеджменті.

Однак в ендемічних за вірусом грипу фермах саме вакцинопрофілактика відіграє важливу роль у запобіганні клінічним проявам захворювання.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!