Тваринництво

Вихід м’яса бройлерів зростає за додавання в раціони 25-OHD

Вихід м’яса бройлерів зростає за додавання в раціони 25-OHD

За додавання в раціони бройлерів 25-гідроксихолекальциферолу (25-OHD) підвищувався вихід м’яса, пише журнал «Наше птахівництво».

Багато типів клітин мають рецептори вітаміну D, і зв’язування активного вітаміну D з цими рецепторами змінює експресію генів у деяких тканинах. Отже, постачання 25-OHD як часткової чи повної заміни вітаміну D збільшує вихід м’яса (переважно грудки) завдяки зростанню рівня регуляції вітаміну D, рецепторів вітаміну D у клітинах грудних м’язів, а також генетичних чинників контролю синтезу м’язового білка.

Також багато типів імунних клітин експресують рецептори вітаміну D. Додавання 25-OHD у раціон захищає бройлерів від впливу системного запалення. Такий ефект пов’язаний зі зниженням рівня інтерлейкіну-1.

Кілька досліджень продемонстрували, що бройлери, яким додавали 25-OHD, мають вище співвідношення висоти ворсинок кишківника до глибини крипт, ніж бройлери, які отримували тільки вітамін D. Це вказує на те, що площа поверхні кишкової абсорбції зберігається чи є більшою, тоді як швидкість обігу клітин кишківника ‒ нижчою.

Тому підтримання ефективності кишкового травлення зі зниженими метаболічними витратами (через менший клітинний обіг) і більшою площею всмоктування поживних речовин може підвищити ефективність корму, що часто спостерігається, коли птиці додають 25-OHD.

Як повідомлялося, раціон із дефіцитом валіну може погіршити прирости птиці.