Тваринництво

Восени ціна на свинину може знизитися на чверть, – експерт

Восени ціна на свинину може знизитися на чверть, – експерт

Через проблеми зі збутом зернових аграрії можуть вдатися до стратегії «прокачування зерна через м‘ясо» – відгодівлі свиней. Збільшення пропозиції цієї продукції поверне ціни на свинину на попередні, довоєнні відмітки, спрогнозував керівник свинарського напрямку агрохолдингу KSG Agro, директор компанії «Стронг-Інвест» Василь Старобор.

Про це повідомляє пресслужба холдингу.

Василь Старобор зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення росії до червень 2022 року ціни на свинину в Україні зросли в середньому на 25% – з 40-47 грн/кг до 59-60 грн/кг.

Серед причин зростання цін експерт назвав вихід з ринку південно-східних виробників, відсутність імпорту та зростання ціни на паливо. 

Проте, на думку Василя Старобора, вже восени цього року ціни на свинину можуть повернутися на довоєнний рівень через проблеми зі збутом зернових.

«Багато хто з виробників в сфері рослинництва, починаючи від фермерів з обсягом врожаю у 2-3 тонни, і, закінчуючи великими агрокомпаніями, в цих умовах можуть вдатися до стратегії «прокачування зерна через м‘ясо». Це означає, що в діапазоні 2-4 місяців вони спрямують врожаї на виробництво комбікормів і, відповідно, відгодівлю тих же свиней. Збільшення пропозиції свинарської продукції дозволить повернути ціни на свинину на попередні, довоєнні відмітки», – спрогнозував керівник «Стронг-Інвесту».

Читайте також: Сало у травні ще подорожчало