Тваринництво

Восени закупівельна ціна на молоко збільшиться на 20-30% ‒ думка

Восени закупівельна ціна на молоко збільшиться на 20-30% ‒ думка

У вересні–жовтні 2016 року закупівельна ціна на молоко зросте приблизно на 20-30% і становитиме 8-9 грн. за літр. Про це заявив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.

За  його словами, у серпні спостерігається низка тенденцій, серед яких здорожчання утримання ВРХ через зростання ціни кормів, загроза нодулярного дерматиту ВРХ в Україні, що змушує фермерів зменшувати поголів’я на фермах, девальвація гривні. Все це разом вплине на збільшення собівартості молока в Україні.

«У зв’язку з посушливими погодними умовами, співвідношення зерна продовольчої якості та фуражу схиляється в бік першої. Це у свою чергу зумовлює експортоорієнтованість вітчизняного виробника зернових і стимулює підвищення цін на фураж на внутрішньому ринку, ¬– підкреслив голова Всеукраїнської аграрної ради. – Відповідно цей фактор впливає на здорожчання утримання ВРХ. Ближче до осінньо-зимового періоду, цілком ймовірно, відбудеться скорочення поголів’я ВРХ, що ще більше уріже пропозицію молока на ринку».

Також, підкреслив Андрій Дикун, слід зважати на той факт, що зараз фермери утримують худобу за рахунок минулорічного врожаю зерна, а з вересня більшість використовуватиме новий урожай, який значно дорожчий. Відповідно молоко й м’ясо також зростуть в ціні.

Довідка

У середині серпня середня ціна на молоко екстра-ґатунку становила 5,83 грн. за літр.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!