Тваринництво

Вірусна діарея ВРХ зазвичай починається непомітно

Вірусна діарея ВРХ зазвичай починається непомітно

Початок вірусної діареї у великої рогатої худоби зазвичай непомітний, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ветеринарний лікар може тільки побачити несподіваний розвиток хвороби: температура до 41 °С, пригніченість і порушення координації рухів, виділення з носа і салівація (слина й виділення з носа в’язкі й каламутні), кірка та гній, якими згодом вкривається ніс. Слизова оболонка носа гіперемійована, на ніздрях – невеликі ділянки ерозії. Ерозія може бути й у ротовій порожнині, особливо на твердому піднебінні, внутрішній поверхні щік, на яснах, особливо на різцях і нижній поверхні язика.

Діарея починається через кілька днів і триває від кількох днів до кількох тижнів. До початку діареї фекалії можуть бути твердими, пізніше – містити слиз і кров. У результаті організм тварин зневоднюється, вони втрачають апетит і гинуть.

Хронічна вірусна діарея розвивається, коли носій її вірусу інфікується гетерологічним цитопатичним штамом. Синдром проявляється лише через кілька місяців після зараження.

У тварин, які не є носіями вірусу, спостерігають різні ознаки захворювання залежно від їх віку. Вважається, що вірусна діарея у молодняку ВРХ віком до одного року відіграє важливу роль у поліфакторності хвороби, що називається респіраторний дистрес-синдром. Ця хвороба характеризується запаленням і верхніх дихальних шляхів, і бронхіальних та альвеолярних тканин легень.

Нагадаємо, тварини-вірусоносії поширюють збудник вірусної діареї все життя.