Тваринництво

Відразу після народження телят необхідно оцінити їхній клінічний стан

Відразу після народження телят необхідно оцінити їхній клінічний стан

У перші хвилини після народження теля треба ретельно оглянути, щоб оцінити його життєздатність, визначити необхідну йому допомогу або вирішити щодо вибракування зі стада.

Показники нормальних телят: довжина – 80-100 см, маса – 25-40 кг, сформований волосяний покрив, усі різці прорізалися, прояв рефлексів руху – 20-60, ссання – 30-90.

Телята, хворі на гіпотрофію, середні показники відрізняються: довжина тіла – до 80 см, маса – менша за 25 кг, волосяний покрив нерівномірний, можливі алопеції, навколо зубів червона кайма, різці хитаються. Прояв рефлексів – 60, ссання – 90 або зовсім не проявляються.

Для оцінювання клінічного стану телят і їхньої життєздатності в перші хвилини після народження рекомендовано послуговуватися шкалою Апгар (таблиця). Вона допоможе визначити теля з гіпотрофією.

Залежно від вираженості, кожній із п’яти ознак життєдіяльності надається оцінка від 0 до 2 балів, потім їх сумують і виставляють загальну оцінку до 10.

Від 8 до 10 балів – здорові телята у задовільному стані, 6-7 балів – помірно задовільний стан, наявна легка форма асфіксії, 3-5 балів – телята з важкою асфіксією за незадовільного стану, від 0 до 2 – клінічна смерть.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!