Тваринництво

Відходи інкубації треба видаляти максимум за дві доби

Відходи інкубації треба видаляти максимум за дві доби

Відходи інкубації потрібно видаляти з території інкубаторію не пізніше як через дві доби після виводу, адже вони можуть сприяти поширенню інфекційних агентів.

До відходів інкубації відносять шкаралупу від яєць, пух, незапліднені яйця, мертві зародки на всіх етапах ембріонального розвитку, а також стічні води, отримані під час миття, очищення та дезінфекції стаціонарного й оборотного обладнання.

Зберігання їх у приміщенні самого інкубаторію суворо забороняється. Для тимчасового перебування відходів інкубації необхідно мати спеціальне приміщення з герметичними баками/бункерами/візками.

Відходи інкубації, уражені пліснявими грибами, не утилізуються, особливо це стосується яєць водоплавної птиці. Всі відходи знезаражуються 3-5%-ним розчином лугу безпосередньо на місці.

Використовувати для годівлі птиці відходи інкубації без попередньої їх обробки не можна. Переробляють їх на м’ясо-кісткове борошно в спеціальних котлах (автоклавах) під тиском до 2 атм із робочою температурою до +160 °С і експозицією 3-5 год. Застосовувати його для годівлі птиці батьківського стада не дозволяється.

Залишки шкаралупи після термічної обробки в котлах можуть бути застосовані як мінеральна добавка до кормів.

Стічні води підлягають очищенню згідно із САН ПІН № 4630-88.

Однак вітчизняні реалії далекі від ідеальних умов для правильного, екологічно безпечного з ветеринарного погляду використання й утилізації відходів інкубації.

Нагадаємо також, що до сьогодні не затверджено стандарт «Відходи інкубації та технічний брак яєць. Переробляння. Технологічні процеси. Основні параметри», який був розроблений і поданий на затвердження у 2008 році. Цей документ регламентує параметри видалення, зберігання й переробки відходів інкубаторію на кормове борошно.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!