Тваринництво

Від ефективності деззасобів залежить дієвість усієї системи біобезпеки на свинофермі

Від ефективності деззасобів залежить дієвість усієї системи біобезпеки на свинофермі

Вірус африканської чуми свиней (АЧС) надзвичайно стійкий до широкого діапазону температур і кислотно-лужної реакції середовища. У трупах свиней він зберігається до 10 тижнів, у м’ясі хворих тварин ‒ до 155 днів, у копченій ковбасі та шинці ‒ до 5 місяців, у гної ‒ понад 3 місяці, в ґрунті ‒ до 4-8 місяців, пише журнал The Ukrainian Farmer.

А в глибоко заморожених тушах свиней тривалість виживання вірусу АЧС сягає 15 років . Саме надзвичайна його життєздатність ускладнює контроль над поширенням вірусу.

Навіть організувавши найсучаснішу систему біобезпеки на свинофермі, варто пам’ятати: вірус усе одно може потрапити на територію господарства, якщо є порушення технологічного процесу промислового вирощування свиней, спрацьовує людський чинник, використовуються неефективні дезінфектанти.

Зокрема, від ефективності деззасобів залежить дієвість усієї системи біобезпеки: можна вкласти величезні кошти й не отримати бажаного результату. У випадку з АЧС це означає знищення всього поголів’я свиней.

Для дезінфекції найкраще, коли продукт має дуже високий чи низький pH <3,9 чи >11,5. Він повинен мати швидку дію, зокрема за низьких і високих температур. Дезінфектант має бути безпечним для тварин і працівників, а також для обладнання, що контактує з ним.

Слід пам’ятати, що дезрозчин діє на вологій поверхні: його наносять масивним струменем або дрібним розпиленням. Методика контролю робочого розчину в наливних ванночках, дезрозчину на дезкилимках має бути простою та зрозумілою для працівників.

Експозиція дії хімічного дезінфекційного препарату залежить від його концентрації, бактерицидних властивостей, стійкості мікроорганізмів тощо.

Як повідомлялося, за правильного застосування мийних засобів видаляють 90% патогенів на свинофермі.