Тваринництво

Великі свиногосподарства утримують 75% промислового поголів’я

Великі свиногосподарства утримують 75% промислового поголів’я

На 1 січня 2020 року 3,3 млн голів промислових свиней у країні утримували 1,55 тис. сільськогосподарських підприємств.

Це на 178 (10,3%) підприємств менше, ніж роком раніше. Хоча темпи звуження галузі відповідають середнім за п’ятиріччя, проте у кількісному еквіваленті таке скорочення – найменше за останні роки.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України» (АСУ), посилаючись на дані Державної служби статистики.

«Найуразливішою категорією операторів галузі залишаються підприємства із загальним поголів’ям менше 500 свиней, – підкреслила керівниця аналітичного відділу АСУ Олександра Бондарська. – Так, за останні два роки скоротилась не лише кількість таких свиногосподарств, а й питома вага таких виробників на ринку. Якщо на початку 2018 року вони утримували 5% промислового поголів’я свиней, то на початку цього року – 3%».

При цьому стрижнем промислового виробництва свинини залишаються оператори, які  утримують від 5 тис. голів свиней – у них сконцентровано майже ¾ індустріального поголів’я.

За словами Олександри Бондарської, свиногосподарств у цій ваговій категорії за рік  побільшало на сім.

«Так, половина підприємств, які цьогоріч вибули з групи 1-5 тис. свиней, наростили поголів’я та приєдналися до когорти потужніших виробників», – зауважила вона.

Крім цього, галузеві аналітики висловлюють обережні сподівання на поступову реабілітацію галузі. Зокрема, зазначають, що загальна чисельність промислового поголів’я свиней на початок травня дещо зменшила відрив від торішнього показника (до 4,2% проти 5,1% місяцем раніше), а також демонструє незначний приріст – на 61,2 тис. голів (1,9%) із початку 2020 року.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!