Тваринництво

Вчені не мають єдиної думки щодо шкідливості нанорозмірних препаратів

НДІ екології та біотехнології Білоцерківського національного аграрного університету провів дослідження щодо розроблення антианемічних препаратів для галузі тваринництва.

Нанотехнологія їхнього одержання і механізм впливу на метаболічні процеси відповідають напряму інноваційної діяльності виробників ветеринарних препаратів — створення іншої лікарської форми препарату, що певним чином змінює його дію.

Для приведення національної системи стандартизації та сертифікації до міжнародних вимог розроблено стандарти для ветеринарних препаратів для профілактики й лікування анемічного стану поросят-сисунів і телят – Полімет-В12 і Вітамет.

Сьогодні в Україні офіційно зареєстровано й дозволено до використання такі препарати нанотехнологічного походження, як Гермакап (розчин для ін’єкцій), «Шумерське срібло» (дезінфекційний засіб),  Аргумін (розчин для дезінфекції).

Проте швидкий розвиток нанотехнологій супроводжується підвищенням рівня дії наночастинок на біологічні об’єкти.

За цих умов інформації щодо їхньої потенційної безпечності недостатньо. Серед дослідників немає єдиної думки щодо шкідливості нанорозмірних препаратів.

Крім того, контроль і нагляд за виробництвом, обігом, використанням й утилізацією наноматеріалів, гігієнічне нормування вмісту наночастинок в об’єктах довкілля вимагає  методів, які б дозволяли виявити, ідентифікувати й кількісно визначати наночастинки металів. Тому наночастинки треба використовувати обережно, незважаючи на їхні позитивні властивості.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!