Вакцинопрофілактика є специфічним захистом свиней на відгодівлі проти актинобацилярної плевропневмонії
Специфічним захистом відгодівельного поголів’я свиней проти актинобацилярної плевропневмонії (АПП) є вакцинопрофілактика. Адже саме групи на відгодівлі зазвичай мають найгірші умови утримання, вентиляції, годівлі – найсприятливіші умови для розвитку для збудника АПП.
Свині старших груп (свиноматки та кнурі), крім вікової стійкості, частіше отримують і комфортніші умови для життя, тому загроза захворіти в них – у рази менша.
Існує кілька типів вакцин проти АПП, які залежно від антигену діляться на бактеріальні, токсин-вмісні та комбіновані.
Перші містять інактивовані бактеріальні антигени кількох основних патогенних серотипів, підібраних таким чином, щоб сформувати крос-протективний захист до споріднених серотипів. Слід чітко розуміти, який саме серотип циркулює серед поголів’я свиней, і підібрати вакцину з відповідним набором штамів.
Вакцини, шо базуються на токсинах, містять основні патогенні APX-токсини І, ІІ та ІІІ та додатково зовнішній мембранний протеїн (OMP). Вони орієнтовані на захист проти токсинів і мають високий рівень захисту проти основних серотипів збудника.
Комбіновані вакцини з’явилися порівняно недавно й містять обов’язково антиген із токсинів і серотипи збудника, що дає змогу отримати ширший захист.
Нагадаємо, спалахи АПП можуть виникнути будь-якої пори року, але посилення ензоотії відбувається в зимово-весняний період.
Довідка
Актинобацилярна плевропневмонія – одна з найрозповсюдженіших інфекційних легеневих хвороб свиней. Це – інфекційна контагіозна хвороба, що характеризується за гострого перебігу геморагічним запаленням легень і фібринозним плевритом. Збудником захворювання є Actinobacillus pleuropneumoniae з родини Pasteurellaceae.
Додати коментар