Тваринництво

Вакцина проти кліщів не дозволяє їм живитися кров’ю тварин

Вперше науковці запропонували концепцію протикліщевої вакцини ще 1939  року, але лише відносно нещодавно австралійські вчені створили спеціальну вакцину від кліщів для худоби, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Вакцина сприяє виробленню антитіл, підвищує відповідь імунної системи й не дозволяє кліщам присмоктатися до шкіри тварин і живитися їхньою кров’ю.

Згідно з даними вчених, ефективність вакцинації знижує ризик зараження кліщами в середньому на 60%. Додатково препарат знижує здатність кліщів відкладати яйця.

Дослідження ще тривають у низці наукових лабораторій. Врешті-решт, є підстави для оптимізму, що переваги застосування вакцин проти кліщів найближчими роками дозволять ефективно використовувати їх у значно більших масштабах, ніж сьогодні.

Адже застосування акарицидів для контролю за популяціями кліщів у тваринництві викликає занепокоєння через набуття кліщами стійкості до пестицидів і нагромадження залишків цих хімічних речовин у молоці, м’ясі та навколишньому середовищі.

Хоча набута резистентність більшості найпоширеніших членистоногих, що уражують худобу, до ектопаразицидів є поширеною, альтернативи для виробників ВРХ наразі обмежені. А використання методів імунологічного контролю кліщів, стійких до акарицидів, є однією з найперспективніших альтернативних стратегій.

Нагадаємо, протягом доби агресивність кліщів неоднакова.